18 Ekim 2017 - Çarşamba

Tertibatsız Engelli Araç ve Sağlık Raporu

Anasayfa Forumlar Engelli Sağlık Raporları Tertibatsız Engelli Araç ve Sağlık Raporu

Bu konu 10 yanıt ve 1 izleyen içeriyor ve en son  Yusuf tarafından 5 ay önce tarihinde güncellendi.

 • Yazar
  Yazılar
 • #3047 Yanıtla

  Yıldıray

  Slm benim sağ elimin 4 parmağı yok sadece baş parmagim var h sınıfı ehliyetim var ve ehliyette özel tertibatı yazıyor fakat benim özel tertibata ihtiyacım yok kullanmıyorum ve dahada zararı var sizce ben bu ibareyi sadece otamatik vites olarak degistirebilirmiyim ve yeni ehliyet dönemine geçtik ehliyeti yenilemek için tekrar rapor almak zorundamiyim zorundaysam heyete girerken bu az önce söylediğim ibareyi degistirmeyi denicem değişirse eğer otomatik vites kullanabilir ibaresi ile ötv indirimli araç alabilir miyim cevaplarsaniz çok sevinirim şimdiden tesekkurler

 • #3054 Yanıtla

  Engelli Blog
  Yönetici

  Yeni ehliyet sürecinde tekrar rapor çıkarmanız istenecektir. Bu süreçte talebiniz doğrultusunda otomatik vites kullanımına dair ibarenin olmasını isterseniz size yardımcı olacaklardır. Ortopedik engel kategorisinde ÖTV indiriminden yararlanabilirsiniz.

 • #3064 Yanıtla

  Yıldıray

  Verdiğiniz bilgi için çok teşekkür ederim

 • #3069 Yanıtla

  Ali ugur

  Merhabalar.benim %46 oranım var.sağ gözüm görmüyor.araç ehliyetim var.bu oranla trafige cıkabilirmiyim yada bu durum ehliyetime engel olustururmu.tesekkurler

 • #3071 Yanıtla

  Ekrem

  Benim ehliyette otomatik vites yazıyor ama illa aparat olması gerekir dediler.. ÖTV için.
  Ben sağ elden engelliyim.. otomatik arabam var aparat var ama söküyorum kullanmıyorum..
  Sadece otomatik yazması yetmez mi ehliyet yada raporda.. bilgi verirseniz sevinirim

 • #3096 Yanıtla

  Engelli Blog
  Yönetici

  Ali Bey Merhaba

  Buna muayeneye gittiğiniz doktor karar verecektir. Biz veremeyiz.

  Ekrem Bey

  ÖTV indirimi için raporunuzun ortopedik engelli ve arka yüzünde ÖTV indiriminden yararlanabilir bölümü işaretli olması gereklidir.

 • #3452 Yanıtla

  sibel

  Merhaba ben sag elimi hic kullanamiyorum yuzde 70raporumvar bir kac hastaneye gittim doktor araba kullanamazsin diyeek gönderdi özel tertibatli kullanamam mi cok istiyorum ama hayallerimizeulasmak zor artik

 • #3453 Yanıtla

  Engelli Blog
  Yönetici

  Merhaba,

  Özel tertibat ile araç kullanabilecek durumda iseniz kullanabilirsiniz. Doktorun neden böyle dediğini bilmiyoruz. Kuvvetle muhtemel tertibat konusunda bilgi sahibi değil ya da unutmuş olabilir. Araçlara gerekli tertibat yapıldığında araç kullanabilecek durumda iseniz mümkündür.

 • #4191 Yanıtla

  Yusuf

  Merhaba benim %44 engelim bulunmakta ehliyet almak ve ÖTV’den yararlanmak istiyorum ama raporumda bu ibare değerlendirilmemiş rapor yeniletmem gerekiyormuş rapor oranı düşme riski varmı ?

  • #4192 Yanıtla

   Engelli Blog
   Yönetici

   Merhaba,

   Rapor tarihinizi bilmemiz gerekli. 2013 sonrası çıkmışsa düşmeyecektir.

 • #4194 Yanıtla

  Yusuf

  2013 sonrası çıkışlıdır ve geçerlilik süresi süreklidir birde şu var raporumda epilepsi tanısı koydular ama ilaç kullanmıyorum ehliyet için bir sıkıntı yaratırmı ?

Yanıtla: Tertibatsız Engelli Araç ve Sağlık Raporu
Bilgileriniz:
Send this to a friend