EKPSS 2015/2 Engelli Memur Atamaları

Süreç ile ilgili bizi sosyal medyada  Facebook ,  Twitter ,  Google+  ve Engelli Blog  Android  Uygulaması ile takip etmeyi unutmayın.

 19.12.2015  ÖSYM : EKPSS/KURA 2015/2 Yerleştirmelerine İlişkin Sayısal Bilgiler  

ÖSYM 2015/2 EKPSS/Kura atamalarına ait yerleştirmeye ilişkin sayısal bilgileri yayınlamıştır.

Sayısal Bilgilere ulaşmak için tıklayınız.

 16.12.2015  ÖSYM : EKPSS/KURA 2015/2 Sonuçları  

2015/2 EKPSS/KURA ile Engelli Kamu Personeli Yerleştirme Tercih Kılavuzundayer alan kamu kurum ve kuruluşlarının boş kadrolarına kura çekimi ile engelli memur yerleştirme işlemleri Noter huzurunda gerçekleştirilmiştir.

Yerleştirme sonuçları, bugün saat 14.45’den itibaren ÖSYM’nin internet adresinden açıklanacaktır. Yerleştirilen adaylar, atamaya ilişkin ayrıntılı bilgiyi yerleştikleri kurumdan edinmelidir.

Adaylara saygıyla duyurulur.

EKPSS Sonuçları için tıklayınız.
Kura Sonuçları için tıklayınız.

 14.12.2015  DPB : EKPSS KURA ÇEKİLİŞ DUYURUSU  

Engelli vatandaşlarımızın, EKPSS/Kura sonucu kamu kurum ve kuruluşlarına yerleştirilmeleri için düzenlenen KuraTöreni  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımız  Sayın Dr. Sema RAMAZANOĞLU ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik  Bakanımız Sayın Süleyman SOYLU‘ nun katılımlarıyla 16 Aralık, Çarşamba günü Saat: 10.00 da Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Reşat Moralı Toplantı Salonunda  gerçekleştirilecektir.

 04.12.2015  EKPSS TERCİH KILAVUZU YAYINLANDI  

2015/2 EKPSS/KURA İle Engelli Kamu Personeli Yerleştirme: Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Kadrolarına Yerleştirme Yapmak İçin Adaylardan Tercih Alınması

Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı ve Engellilerin Devlet Memurluğuna Alınmaları Hakkında Yönetmelik hükümleri uyarınca yapılan 2014 Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) sonuçları ve kura usulü ile kamu kurum ve kuruluşlarının boş kadrolarına ÖSYM tarafından yerleştirme yapılacaktır.

Adaylar tercihlerini 4-11 Aralık 2015 tarihleri arasında internet yoluyla ÖSYM’ye gönderebileceklerdir. ÖSYM internet adresinden (www.osym.gov.tr)  tercih gönderme işlemleri 11 Aralık 2015 günü, saat 23.59’da sona erecektir.

Bu amaçla hazırlanan 2015/2 EKPSS/KURA İle Engelli Kamu Personeli Yerleştirme Tercih Kılavuzunda, İlköğretim/ortaokul/ilkokul, ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeyleri ayrı olmak üzere tercih yapılabilecek kadrolar yer almaktadır. Adaylar, 2015/2 EKPSS/KURA ile Engelli Kamu Personeli Yerleştirme Tercih Kılavuzuna aşağıdaki bağlantıdan erişebileceklerdir.2015/2 EKPSS/KURA İle Engelli Kamu Personeli Yerleştirme işlemleri için tercih yapacak adayların bu kılavuzu dikkatlice incelemeleri gerekmektedir.

Adayların, bu kılavuzda yer alan kadroları tercih edebilmeleri için, 2014-EKPSS’ye girmiş veya 2014-Kura ile yerleştirme için başvuru yapmış olması gerekmektedir.

Yerleştirme işlemlerinde, ortaöğretim düzeyi kadrolar için EKPSSP1 puanı, ön lisans düzeyi kadrolar için EKPSS P2 puanı, lisans düzeyi kadrolar için EKPSSP3 puanı ile tercihler kullanılacaktır.

İlköğretim/ortaokul/ilkokul düzeyi kadrolar için 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 41 inci maddesinde öngörülen hükümler çerçevesinde tercihlere göre kura usulü ile yerleştirme yapılacaktır.

2014-EKPSS puanı veya 2014-Kura başvurusu ile herhangi bir kadroya Merkezimiz tarafından yerleştirilen adaylar (ataması yapılsın veya yapılmasın) bu kılavuzda yer alan kadroları tercih edemezler.

Mezun olunan eğitim düzeyi, program/alan/dal ile ilgili nitelik koşulunu karşılamadığınız bir kadroya tercihleriniz arasında yer vermeniz ve yerleştirilmeniz halinde ilgili kurum tarafından atamanızın yapılmayacağını göz önünde bulundurunuz. Mağduriyete uğramamanız için tercihlerinizi internetle ÖSYM’ye göndermeden önce tüm tercihlerinizin durumunuza uygun olduğundan mutlaka emin olunuz.

Adayların eğitim bilgileri, ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde adaya ait kayıt bilgilerinde yer almaktadır. Tercih işlemlerinde ve yerleştirmede Merkezimiz tarafından bu bilgiler kullanılacaktır. Adaylar ais.osym.gov.tradresinden eğitimi bilgilerini kontrol edebilirler. Eğitim bilgilerinde eksiklik ve/veya hata olan adaylar, tercih yapmak istedikleri kadroların gerektirdiği eğitim bilgilerini, 4-11 Aralık 2015 tarihleri arasında resmî iş günlerinde ve resmî iş saatlerinde, ÖSYM Sınav Koordinatörlüklerinde ve ÖSYM Sınav Koordinatörlükleri yetkisindeki Başvuru Merkezlerinde güncelleyebileceklerdir.

Adaylara ve kamuoyuna duyurulur. Tercih Kılavuzu ve detaylara aşağıdaki bağlantı ile ulaşabilirsiniz.

2015/2 EKPSS/KURA İle Engelli Kamu Personeli Yerleştirme Tercih Kılavuzu

Tercih Yapmak İçin EKPSS Tercih.

 

 03.12.2015  Devlet Personel Başkanlığından Açıklama 

 

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu, Nitelik Kod Kılavuzu, İdari Yargı Kararları ve ilgili mevzuata uygunluk açısından incelenmiş, engelli memur yerleştirmelerine ilişkin Tercih Kılavuzu yayımlanmak üzere Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığına gönderilmiştir.
Bu itibarla;
  • İlköğretim/Ortaokul/İlkokul eğitim düzeyinden 210,
  • Orta öğretim düzeyinde 1.549, 
  • Önlisans eğitim düzeyinden 126,
  • Lisans eğitim düzeyinden 65

 

olmak üzere toplam 1.950 kadro adayların tercihleri alınmak üzere ÖSYM Başkanlığına gönderilmiştir.
Adayların başvuruları 4 – 11 Aralık 2015 tarihleri arasında Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı tarafından www.osym.gov.tr internet adresi üzerinden alınacak olup, yerleştirme ve kura sonuçları 16 Aralık 2015 tarihinde gerçekleştirilecektir.
Bu kadrolar için hazırlanan EKPSS/Kura Tercih Bilgi Sistemi, Devlet Personel Başkanlığı internet sitesinde adayların hizmetine sunulmuştur.
 19.10.2015  Başbakanın Başdanışmanı Dr. M.Murtaza Yetiş’ten Açıklama 

 

Daha Önce Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun kayseri mitinginde “Sevgili engelli kardeşlerim, yıl sonuna kadar size yeni bir atama imkanını şimdiden müjdeliyorum inşallah” şeklinde kurmuş olduğu cümlenin ardından EKPSS 2014 sınav sonuçlarına göre 3. yerleştirmelerin yapılacağı tarih netleşti.

Yine Başbakanın Başdanışmanı Dr. M.Murtaza Yetiş Twitter hesabından yapıltığı açıklamada EKPSS 3. atamalarının 16 Aralık 2015 tarihinde yapılacağını bildirdi.
Ekpss

Süreç ile ilgili bizi sosyal medyada  Facebook ,  Twitter ,  Google+  ve Engelli Blog  Android  Uygulaması ile takip etmeye unutmayın.