En Uygun Sabit Engelli internet Tarifesi – 45-TL

75 MB* e kadar hız, 150 GB Adil Kullanım Kotası, 1000 dk yurtdışı dahil her yöne arama ile en uygun sabit engelli internet tarifesi engelli blog ile sizinle paylaşıyoruz.

1722

En Uygun Sabit ADSL Engelli internet tarifesi nedir diye aramaya gerek yok. Engelli Blog olarak ve tarifeye geçmiş bir kardeşiniz olarak zaten en uygununu biz her zaman takip ederiz. Tabi ki sizinle paylaşmayı ihmal etmek olmaz.

Ben duyduğumuzda anında internet hizmetimi taşıdım denedim kontrol ettim. ve Engelli Blog kullanıcılarına engellilere duyurmakta fayda var dedim.

Bu ve buna benzer avantajları kaçırmak istemiyorsanız android uygulamamızı cep telefonlarınıza yüklemeyi ihmal etmeyin yada site bildirim uyarısını kabul etmeyi unutmayınız.

2017 nin En Uygun Engelli Sabit İnternet Hizmeti TURKNET tarafından veriliyor.

Aşağıda şartları yer alan hizmet detaylarına ilişkin firmanın iyi ve kötü yanlarını da denediğimiz için karar vermeniz açısından paylaşacağız. Bu bir reklam değildir. Daha uygun bir tarifede içerik değiştirilecektir. :)

TURKNET ÖZGÜR İLETİŞİM İNTERNET TARİFESİ

Tarife Detayları

  • Taahhüt Yok
  • İlk Ay Ücretsiz İnternet (Kredi kartı ile otomatik ödeme talimatı verirseniz eğer)
  • 150 GB Adil Kullanım Kotası
  • 100 MB* e kadar hız
  • 1000 dk Almanya gibi ülkelerinde sabit hattını arayabileceğiniz telefon tarifesi.

Hepsi 59-TL Engelli %40 ve üzeri raporunuz ile %25 indirimi ile birlikte :

45-TL

Avantajları Nelerdir?

Taahhüt Yok

Tüm firmalar aslında engelli internet tarifelerinde abonelere taahhüt zorunluluğu sunmamaktadır. Bu yüzden engelli dışında normal kullanıcılarda taahhüt yapılmıyor.

İlk Ay Ücretsiz

Firmanın web sitesinde webden üye olanlara ilk ay ücretsiz internet verileceği belirtiliyor ancak telefon ile başvuruda da ücretsiz hak kullandırıldı.

AKK Adil Kullanım Kotası YOK

Superonline, TTNET gibi firmaların 75 GB veya 100 GB gibi adil kullanım kotası sunarken Turknet 150 GB veriyor. Yani 150 GB indirme yapıldıktan sonra hızınız düşüyor.

100mb* e MB Kadar ADSL veya VDSL Hız

Firmada belirli bir hız yok! Hattınızın kaldırdığı oranda hız veriliyor. ADSL de 16 mb VDSL üzerinde ise 100 mb seviyelerine kadar çıkılabiliyor.

Biz Kaç mb Kullanıyoruz Peki?

Denemiş biri olarak Hattımız İstanbul’un merkezinde Leventte hat desteği 77 Mb hız seviyelerinde ve 69 Mb hız veriliyor. Ancak testlerde en fazla 40 mb gibi bir hız alabiliyoruz. 24 Mb hız için 59-TL ödeme yaptığımı düşünürseniz bu gayet makul diyebiliriz.

Ayrıca şunu asla unutmayın. 16 mb hız ile 16 mb* e kadar hız ibaresi çok önemlidir.
Bu şu demektir. 16 mb hız size sürekli sabit olarak verilen hızdır ancak 16mb e kadar hız dediğimizde hattınız hattın yoğunluğuna göre 1 mb e de düşüyor 50 mb e de çıkabiliyor. Ancak ben sürekli testlerde ortalama 30 mb civarı hız aldığımı belirtebilirim.

1000 Dk Her Yöne ve Yurt dışına Konuşma

İnternet hattı ile birlikte telefon hattınıda bu tarifeye geçebilmek için taşımanız gereklidir. Çoğu kullanıcının Türk Telekom’da ve Sosyal Tarife kullanıyorsanız eğer 9 10-TL en az bir bedel ödemenin yanında yurtdışınıda arayabileceğiniz 1000-TL dk ya sahip olabilirsiniz. Firmanın web sitesinde hangi ülkeleri arayabileceğiniz belirtilmiştir. Bu süreçte sabit telefon numaranızda değişmiyor.

Abonelik İşlemleri

Bizim için en kolay abonelik işlemleri oldu Telefon üzerinden görüşme yöntemi ile abonelik anlaşmasına vardık ve bize abonelik sözleşmesi ve diğer evraklar e posta yolu ile hazır geldi. İmzamızı attık ve firmaya kargo yaptık 3 gün içinde hem telefon hem internetten hattımız bizim firmaya vermiş olduğumuz taahhütname ile firma tarafından yapıldı.

 

 

Son Söz

Engelli Blog olarak en uygun internet tarifesini paylaştık ancak tabiki bilmeniz gerekenler var.

ADSL ve VDSL ayrımına dikkat edin!

ADSL en yuksek 16 mb hıza ulaşabilir VDSL ise 100 Mb hızlara kadar ulaşabilmektedir. Hattınız VDSL i desteklese dahi modeminizde buna uygun olmak zorunda bu yüzden fiyat aynı olduğu için maksimum hız kullanmanız yerinde olacaktır. Abonelik öncesi hattınızın kaldıracağı maksimum hızı öğrenin. Hattınızın kaldırabileceği hız aslında modem ayarlarında ADSL bölümü de görürüz. (Eğer bilmiyorsanız bizden size taktik : Abone olmadan önce hattınızın kaldırabileceği hızı satış temsilcisine sorun, öğrenin. Satış yapabilmek için en yüksek hızı size söyleyeceklerdir. Ancak coğrafı, ulaşım gibi problemlerden dolayı bu hızı illaki veremeceklerdir. :) )

Superonline, TTNET, Turknet, Hangisi İyi?

En çok tartışılan konulardan biri ancak cevabı basit bir soru. Türkiye’de telefon altyapısı Türk Telekom tarafından sağlanmaktadır. Superonline sadece kendi altyapısını Fiber net ile genişlettiğini biliyoruz. Çok dar bir alanda bu hizmeti sağlıyor. Bunun dışında diğer firmaların hepsinin altyapısı aynıdır. Bu yüzden superonline çok kopuyordu, TTNET e geçtim gibi hamleler tamamen gereksiz ve anlamsızdır. Bu yüzden TTNET de ne hizmet alıyorsanız diğer firmalarda da aynı hizmeti alırsınız. Ancak hat ile sorun yaşadığınızda kapınıza Türk Telekom gelir. :)

16 Mb Hız ile 16 MB* e kadar Hız arasındaki farka dikkat!

ADSL senkron olmayan asenkron hızlara sahiptir. Fiber yada kablo internete benzememekle birlikte 16 mb sabit hız dışında 16 mb a kadar hız gibi ifadelerle hattın yoğunluğuna göre hızda değişimler olabilir. Düşebilir yada artabilir.

Diğer Firmada Taahhütüm Var! Ceza Öder miyim? Ne yapacağım?

Diğer firma üzerinde verilen taahhüt için imzalı bir belge sizden alınmadı ise verilen taahhüt geçersizdir. Firmaların çoğu bu taahhütü size imzalatmamaktadır. Sadece telefon ile bir başvuru yaptırmaktadırlar. Bu şekilde yapılan işlemler geçersizdir. Ayrıca TURKNET ve diğer firmalar birbirlerine transferlerde belli oranda bu cezayı karşılamaktadırlar.

İLK AY ÜCRETSİZ KULLANIM HAKKI ELDE ETMEK İÇİN AŞAĞIDAKİ BUTON İLE BAŞVURU YAPINIZ!

ABONELİK İŞLEMLERİ İÇİN TIKLAYIN