2018 Engelli Atamalarının İlki Mart Ayında

Çalışma bakanı Sarıeroğlu ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, bir otelde düzenlenen “Sosyal Hizmet Modellerinden Yararlanan Gençlerin Atama Töreni”ne katıldı.

Konuşmasında Sarıeroğlu, Devlet Personel Başkanlığı olarak aynı zamanda engelli, şehit yakını, gaziler ve gazi yakınlarının da atamalarını gerçekleştirdiklerini anımsattı.

Sarıeroğlu, bu kapsamda, geçen 15 yılda önemli atılımlar yaptıklarına işaret ederek, özellikle engellilerle ilgili geçen yıl açıkladıkları 5 bin yeni kadro imkanıyla ilgili ne zaman çalışmaların başlatılacağına ilişkin çok fazla soru aldıklarını aktardı. Sarıeroğlu, “2 bin 500 engelli kardeşimizin söz verdiğimiz üzere atamasını da mart ayı içerisinde gerçekleştireceğiz. Tercihlerini 16 Mart itibarıyla yapacaklar ve mart sonunda büyük bir beklenti içerisinde olan engelli kardeşlerimizin de yine Aile Bakanlığımız ile birlikte güzel bir organizasyonla iş hayatına girmelerine vesile olacağız.” değerlendirmesini yaptı.

Bakan Sarıeroğlu’nun bugün yapmış olduğu açıklama ile birlikte atamalar için 2016 mı yoksa 2018 yılında yapılacak EKPSS sınavının mı geçerli olacağı netlik kazanmış oldu. 2018 EKPSS Sınavının 22.04.2018 tarihinde yapılacağı açıklandığından mart ayında yapılacak atamaların 2016 sınav sonuçlarına göre yapılacağı netlik kazanmış oldu.

Kaynak AA & Engelli Blog