EKPSS 2016 Aday Sıralaması Yayımlandı

Ana Sayfa Forumlar Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı (EKPSS) EKPSS 2016 Aday Sıralaması Yayımlandı

Bu konu 2 yanıt ve 1 izleyen içeriyor ve en son  Engelli Blog tarafından 2 yıl 7 ay önce tarihinde güncellendi.

 • Yazar
  Yazılar
 • #3147

  Engelli Blog
  Yönetici

  2016 Engelli Kamu Personel Seçme Sınavına (2016-EKPSS) katılan adayların sınav sonuçlarına göre branş bazında sıralamaları, ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine yansıtılmıştır. Adaylar, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile branş bazında sıralamalarını öğrenebileceklerdir.

  Branş bazında sıralamalar, adayları bilgilendirme amacıyla oluşturulmuş; kendileri ile aynı alanda sınava giren diğer adaylar arasında kendi başarı durumlarını değerlendirmelerine imkân veren bir hizmettir. Görüntülenen sayfa belge niteliği taşımaz. Her türlü değerlendirmede ÖSYM sisteminde kayıtlı bilgiler esas alınır. Branş bazında sıralama işlemleri adayların (YÖKSİS ve e-Okul sistemi üzerinden çekilmiş olan) ÖSYM sistemi üzerinde 12.12.2016 tarihi ile aktif olarak bulunan eğitim bilgileri; ve bu tarih itibari ile sistemde aktif eğitimi gözükmeyen adayların ise, başvuru da belirttikleri eğitim bilgileri baz alınarak hazırlanmıştır.

  Adaylara saygıyla duyurulur.

  Bizden Not : 

  Branş sıralamasının önemi ile alakalı Atanabilir miyim? – EKPSS’de Atama ve Tercihler konulu makalemizde yer alan Alanınıza Dikkat edin başlığı altında sıralamanın önemine deyinmiştik. Atama Tercihlerinizi yaparken alan sıralamanızı kontrol etmeyi unutmayın.

 • #3155

  Metin gökyildiz

  2015 yılında ekpss kayit yaptırdım ancak tercih zamanı gelip osym nin sistemin den girdim ancak diploma not ortalaması olmadığını gerekçe göstererek işlem saglayamadim daha sonra dilekçe yolu ile osym merkezine bu magduriyetim ile yazı yazdım ancak gelen yazi ile benim derdimke alakali birsey goremedim madem bu konuya egildiniz bans da bu konuda yardımcı olacsnizi tahmin ediyorum

 • #3159

  Engelli Blog
  Yönetici

  ÖSYM den bizzat cevap almışsınız. Konu ile alakalı olmadığını düşünmüyoruz açıkcası. Büyük ihtimal size Sınava ilişkin kılavuzda yer alan ilgili bölümleri aktarmışlardır. Bizimle paylaşırsanız yardımcı olmaya çalışırız.

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.

Sosyal Medya

3,533BeğenenlerBeğen
3,545TakipçilerTakip Et
115TakipçilerTakip Et
3.545 Takipçiler
Takip Et

Arkadaşınla Paylaş