EKPSS’de 5 Bin Engelli Kadro ve 4 Yıl Geçerlilik

Ana Sayfa Forumlar Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı (EKPSS) EKPSS’de 5 Bin Engelli Kadro ve 4 Yıl Geçerlilik

Bu konu 19 yanıt ve 4 izleyen içeriyor ve en son  ilknur yilmaz tarafından 11 ay 1 hafta önce tarihinde güncellendi.

 • Yazar
  Yazılar
 • #4832

  Engelli Blog
  Yönetici

  Başbakan Binali Yıldırım bugün (31.10.2017) AK Parti grup toplantısında yaptığı açıklamaya göre EKPSS de kadro ve sınav geçerlilik süresinin uzatımına ilişkin açıklamalarda bulundu.

  Başbakan Binali Yıldırım : “Engelli vatandaşlarımızın hakkını teslim eden onlara öncelik sağlayan tek parti AK Parti’dir. 2002’de 5777 memur vardı. Şimdi 52 bin 236. 10 kattan fazla büyük. 365 binin üzerinde engelli vatandaşımıza iş, aş sağladık 15 yılda. 15 yıl içinde engellilerle ilgili kapsamlı yasayı da AK Parti iktidarında biz çıkardık.  Önümüzdeki sene, 2018’de 5 bin engelli kardeşimize iş vereceğiz. Hayırlı uğurlu olsun. E-KPSS sınavının geçerlilik süresi 2 yıl. Hakları yanmasın diye bunu 4 yıla çıkarıyoruz.”

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide SARIEROĞLU’dan Açıklama

  Başbakan Binali Yıldırımın Açıklaması sonrasında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide SARIEROĞLU Sosyal Medya Hesabından açıklama yapmıştır.

  Sarıeroğlu: 2018 yılında 5000 engelli kardeşimizin atamasını yapacağız. Atamayı iki aşamada yapacağız. 2018 yılının ilk çeyreğinde 2500; 2018 yılının son çeyreğinde 2500 engelli kardeşimizin atamasını gerçekleştireceğiz. EKPSS Sınav sonuçlarının geçerlilik süresini de 2 yıldan 4 yıla çıkaracağız. EKPSS Sonuçlarının geçerli olduğu 4 yıl içinde engelli kardeşlerimizin aldığı en yüksek puan üzerinden atamalarını yapacağız. 2018 yılında ÖSYM nin açıklayacağı takvim çerçevesinde EKPSS yapılacaktır.

  Engelli Blog :  Sosyal Medya ve Diğer medya organlarında Bakan Sarıeroğlu’nun 2018 ilk çeyreğinde yapılacak olan atamaların 2016 EKPSS sınavına göre yapılacağı konusunda asılsız kaynağı olmayan açıklamalar yapılmakta olup bu konuda resmi bir açıklama yapılmamıştır. 

 • #4834

  Ilhan turga

  Benim işitme engelliyim yapmış olduğu ortaöğretim mezun olmak raporu 40 oran ekpss 55.puan sonuç belgesi

  • #4838

   Engelli Blog
   Yönetici

   Merhaba,

   Yazım biçiminizden maalesef talebinizi anlayamadık. Biraz daha açabilir misiniz?

 • #4839

  İsmail çapar

  Ben yüzde 93 nörolojik ve psikolojik emekli engelli birisiyim ama evde oturmaktan çok sıkıldım ve çalışmak istiyorum. 15 yıl özel sektör de çalıştım.

  • #4840

   Engelli Blog
   Yönetici

   Emekli olanlar devlet memuru olarak atanamaktadır. Özel sektörde çalışabilirsiniz.

 • #4842

  Serkan çiftçi

  Benim sorum şu olacak ben 2013 yılında kura ile müracat etmiştim bizlere ne gibi etki eder ve bizi kapsıyomu acaba yada kura ile alım olacakmı.

  • #4845

   Engelli Blog
   Yönetici

   Geçmiş sınavları ve kuraları kapsamayacaktır.

 • #4843

  Gökhan

  Gerçeği yansıtmıyor açıklamalar dediniz ama sınav 2018 Nisan ayında yapılacağına ve ilk çeyrek için atama yapılacağı söylediğine göre demekki 2016 sonuçları ile atama yapılarak mağduriyet giderilecek. Birde bir sorum olucak sınav artık 4 yılda bir mı yapılacak ?

  • #4844

   Engelli Blog
   Yönetici

   Merhaba,

   2016 sınav sonuçlarına göre atama yapılacağına dair resmi açıklama söz konusu değil. İnsanları resmi açıklama olmadan bu şekilde yönlendirmek umut bağlamak doğru değil.

   Sınav 2 yılda bir olmaya devam edecek ancak girdiğiniz sınav ile 4 sene boyunca atamalarda tercih yapabileceksiniz.

 • #4858

  Serkan Çiftçi

  Merhaba benim bir sorum olacak.ben kamuda şu an taşeron olarak çalışmaktayım.devlet bizleri adı açıklanmayan bir şekilde bünyesine alacak ve benim agustos ayında emekli olma hakkım var.sizin demenize göre emekli devlet bünyesinde çalışamama durumu sõz konusu fakat benim sağlığım çalışmaya müsait ve emekli olursam maaş yeterli olmayacak.ası konu şu eğer ben dilekçe vermezsem devam etme düşüncem var.sosyal haklarımda maaş kat sayısında enğellilerde düşüş yaşanıyormu.yada devlet bünyesine ğeçersek çok çalışmaya katkı sağlarmı.dersenizki dilekçeyi verip emekli olun.fakat özel söktörler bizleri sadece engelli kontejyanını doldurmak için bulunduruyor.çalıştırirken engeli gözetmiyorlar ve bulunduğum konumdan çok memnunum. En azından sosyal haklarımı kullanabiliyorum.açıklarsanız sevinirim sayğılar.

 • #5184

  Tayfun
  Üye

  merhaba, %70 engelli raporum var. 2016 da yapılan ekpss ye girdim (lisans) ve 85 puan aldım. Ancak tercih yapmadım. şu iki soru kafama takıldı cevaplarsanız çok sevinirim.
  1- başbakanın yaptığı 4 yıl geçerli olacak açıklaması 2016 ekpss ye girenleri kapsıyor mu yoksa 2018 de yapılacak sınavdan itibaren mi geçerli olacak?
  2- eğer 2016’daki sınavı da kapsıyorsa benim 2020’ye kadar tercih hakkım olacak. 2018 de yapılacak sınava girmeli miyim? eğer girersem ve tercih yaparsam yüksek olan puan dikkate alınacak değil mi?
  İlginiz için şimdiden çok teşekkür ederim.

  • #5185

   Engelli Blog
   Yönetici

   Tayfun Bey,

   4 Yıl kuralı 2018 sınavı ve sonrasını kapsayacaktır. Bu yanıt ile 2. sorunuzada cevap almış oluyorsunuz :)

 • #5218

  mstf
  Üye

  merhaba bazı konularda bilgi almak istiyorum;ben yakın zamanda hastaneden %59 oranında ‘2’yıllık gözden(keratakonus) engelli raporu aldım lisans olarak beden eğitimi mezunuyum atanma ihtimali, puanlar, ne kadar alım yapılıyor, en yüksekten en düşüğe mi ? ayrıca raporum 2 yıl sonra bitecek, raporumu sürekli hastane süreli mi verecektir ?
  şimdiden teşekkür ederim.

  • #5220

   Engelli Blog
   Yönetici

   Mustafa Bey,

   En yüksekten en düşüğe doğru alım yapılmaktadır. 2018 de 5000 engelli memur adayı alınacağı açıklanmıştır. Raporunuz 2018 yılı için geçerli görünüyor ve başvuru yapabilirsiniz. Diğer konularda bloğumuzu takip ederek bilgi alabilirsiniz.

 • #5221

  mstf
  Üye

  teşekkür ederim…

 • #5266

  Hacı
  Üye

  Merhaba Bu 4 yıla Uzatılma.Olayını Anladım.Ben.. Yani Simdi Ekpss Her 2 yılda Bi oluyodu Artık 4 Yilda Bir mi Olucak?????

  • #5267

   Engelli Blog
   Yönetici

   Sayın Hacı

   Girmiş olduğunuz sınav ile 4 yıl boyunca yapılacak olan atamalara bu sınav sonuçları ile tercih yapabileceksiniz.

 • #5977

  Hipatya

  Iyi günler. Ben bir iki güne kadar rapor alacam. Tüm herşeyi tamamlarsam girebilir miyim uzun dönem rapor mu istiyorlar yeni rapor aldın bu yıl giremezsin mi diyorlar tam olarak açıklayabilir misin ? Teşekkür ederim (oran %44)

  • #6011

   Engelli Blog
   Yönetici

   Merhaba,

   Raporunuzu aldıysanız eğer 21 Şubata kadar başvurunuzu yapabilirsiniz. EKPSS Sayfamızda başvuru işlemlerine ulaşabilirsiniz.

 • #7919

  ilknur yilmaz

  Bende ekpss girdim tericih ne zaman olcak

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.

Sosyal Medya

3,532BeğenenlerBeğen
3,446TakipçilerTakip Et
115TakipçilerTakip Et
3.446 Takipçiler
Takip Et

Arkadaşınla Paylaş