Engelli Sağlık Raporu almak için fikir danışma

Ana Sayfa Forumlar Engelli Sağlık Raporları Engelli Sağlık Raporu almak için fikir danışma

Bu konu 11 yanıt ve 3 izleyen içeriyor ve en son  Ali tarafından 7 ay 2 hafta önce tarihinde güncellendi.

 • Yazar
  Yazılar
 • #3747

  Akif CAN
  Üye

  Sayın Yetkili,

  Aşağıda yazdığım rahatsızlıklarım var. Engelli sağlık rapor almak istiyorum. Bu şartlarda engelli sağlık raporu için başvursam mı bilemedim. Yüzde kaç özürlülük oranı verirler acaba ?

  GÖZ: Sağ göz:Camlı camsız sağ göz görme: 0,16 (göz tembelliği %84 görme kaybı)
  Sol göz :Gözlük numarası :1.5 , H52.1 Miyopi
  Göz Tansiyonu sağ:18 sol:17

  BOYUN: Servikal lordoz düzleşmesi.C3-4, C3-5 düzeyinde intervertebral diskte diffüz annüler bulging zemininde santral protrüde herni mevcuttur.
  C5-6 düzeyinde intervertebral diskte diffüz annüler bulging mevcuttur.

  BEL: S1 vertebra üst end platosunda intervertebral diske komşu vertebra korpus end platolarında tip III sklerotik dejeneratif değişiklikler
  mevcuttur.

  TANSİYON: Esansiyel (primer) hipertansiyon (FLUDEX SR.. ilaç kullanıyorum),
  KOLESTEROL: 247 (mg/dL 120-200) ama ilaç kullanmıyorum, DR. İzlemede
  DİZ:Sağ diz:Lateral femoral kondil posterior kesimde 11 mm çaplı dejeneratif kist formasyonu mevcuttur.
  Sol diz:kireçlenme var

  EKZEMA: 15 yıldır gitmeyen el , ayak ve kulak arkasında ekzema var. Bir çok defa tedavi uygulandı geçici olarak azalma oluyor sonra yeniden çıkıyor. Sulanma kanama ve kaşıntı oluyor.

  ilginiz için teşekkürler , iyi çalışmalar

 • #3749

  Engelli Blog
  Yönetici

  Merhaba,

  Engelli.Blog olarak bu tür sorulara cevap vermiyoruz. Çünkü biz doktor değiliz. Yanlış yönlendirmek istemeyiz.

  Ancak bilgim dahilinde söylemek gerekirse Göz değerlendirilecektir. Bel boyun gibi fıtıklar sizi yatağa düşürmedikçe engelli raporuna oran olarak geçmesi zordur. Tansiyon koleasterol gibi rahatsızlıklar engelli raporuna dahil edilmez. Ekzama hakkında fikrim yok ancak oda dahil olmayacaktır.

 • #3800

  erkan

  Sayin yetkili 2 kisi tarafinan darp edildim amelyat oldum 8cm2 den buyuk kafatasi kirigi var askerden bu yuzden muaf oldum engelli raporu almak istiorum insaat iscisiydim bu olaydan sonra calisamadim basimdan dolayi fabrikalarada basvuru yapiyorum ancak olumsuz cevap aliyorum engelli raporu alma sansim varmi tesekkur ederim simdiden iyi calismalar..

 • #3808

  Engelli Blog
  Yönetici

  Merhaba Erkan Bey,

  Geçmiş olsun. Sağlık durumunuzu tam olarak bilmiyoruz tabi ancak sağlık raporu için başvuru yapabilirsiniz. Sakınca yok.

  Hayat iş tarzınız inşaat sektörü gibi tehlikeli bir kesimde yer alıyor belliki ancak sağlık raporunun değerlendirilmesinde maalesef bu tür koşullara bakılmıyor.
  İnşaatta çalışmasada bu adam masa başında iş yapar mantığı ile işleyiş mevcut olduğu için doğru % ile rapor almada sorun yaşayabilirsiniz.

 • #3816

  zafer

  Ben 125 kg gelen obezite hastasıyım kalp ritim bozuklugu, uyku abesi, rahatsızlıgımda var ayrıca kilodan dolayı askerede alınmadım.Elimde belgelerim mevcut. şimdi engeli raporu almak istiyorum tarafıma % kaç engeli raporu verilebilir. bu konuda bilgi verirseniz memun olurum.

 • #8050

  emine

  merhaba astım bronşit, boynumda düzleşme, astigmat, miyop ve hipermetropum gözlük kullanmaya başladım.Acaba bunlardan engelli raporu alabilirmiyim.memur olarak çalışmaktayım ve çalışırken çok şiddetli ağrılarım oluyor.Bilgi verirseniz sevinirim.şimdiden teşekkür ederim

  • #8051

   Engelli Blog
   Yönetici

   Merhaba,

   Rapor başvurusu yapmanızı öneririm. %40 ve üzeri alabilir misiniz bilemeyiz ama bir rapor verilecektir muhakkak.

 • #8156

  sida geyik

  merhaba benim sağ gözümde 11,75 oranda göz tembelliği mevcut bu durumda engel raporu yüzde kaç alabilirim.

  • #8159

   Engelli Blog
   Yönetici

   Göz kusurlarının hesaplanması matematiksel işlemlere bağlı olduğu için bir cevap verilmesi mümkün değil. Aynı sorunu yaşayan başka bir arkadaşımız var ise yorum yaparak size yardımcı olabilir umarım.

 • #8192

  Mustafa

  Merhabalar babam 68 yaşında mide kanseri, karın bölgesi metastaz yapmıştı. 67 kilodan 46 ya düştü, bir kulak duymuyor, kalpte 2 stent var. Onkolog muayenede kemo ile stabil diye yazdı İlk raporu bu şekilde 3 ay önce %80 çıktı. Şimdi ise tümör kemiğe sıçradı. Kilo 44 e düştü. Ağrıları için epidural kateder takıldı. Şimdi itiraz ettik. Sizce sonuç %90 çıkar mı?

  • #8194

   Engelli Blog
   Yönetici

   En az 6 7 uzman hekimin bir araya gelerek karar verdiği bir noktada sıradan vatandaş olarak yorum yapmamız doğru olmayacaktır. %80 %90 a çıkar mı derseniz çıkabilir. Doktorların görüşüne bağlıdır.

 • #8698

  Ali

  Mrhb diz kırılmasından 3 kere ameliyat oldum 15 yıl önce şu an dizimi tam bükemiyorum. Ayakta fazla duramıyorum dayanılmaz ağrılar oluyor. Koşamiyorum. Araba kullanırken uzun yolculuklarda ayağımda uyuşmalar oluyor. Astım hastasıyım. Vergi indirimine müracaat etsem yüzde kaç oranında rapor alabilirim.

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.

Sosyal Medya

3,532BeğenenlerBeğen
3,446TakipçilerTakip Et
115TakipçilerTakip Et
3.446 Takipçiler
Takip Et

Arkadaşınla Paylaş