6 Aralık 2019 - Cuma

Engelli Sağlık Raporu almak için fikir danışma

Ana Sayfa Forumlar Engelli Sağlık Raporları Engelli Sağlık Raporu almak için fikir danışma

 • This topic has 11 yanıt, 3 izleyen, and was last updated 1 year önce by Ali.
8 yanıt dizini görüntüleniyor
 • Yazar
  Yazılar
  • #3747
   Akif CAN
   Üye

   Sayın Yetkili,

   Aşağıda yazdığım rahatsızlıklarım var. Engelli sağlık rapor almak istiyorum. Bu şartlarda engelli sağlık raporu için başvursam mı bilemedim. Yüzde kaç özürlülük oranı verirler acaba ?

   GÖZ: Sağ göz:Camlı camsız sağ göz görme: 0,16 (göz tembelliği %84 görme kaybı)
   Sol göz :Gözlük numarası :1.5 , H52.1 Miyopi
   Göz Tansiyonu sağ:18 sol:17

   BOYUN: Servikal lordoz düzleşmesi.C3-4, C3-5 düzeyinde intervertebral diskte diffüz annüler bulging zemininde santral protrüde herni mevcuttur.
   C5-6 düzeyinde intervertebral diskte diffüz annüler bulging mevcuttur.

   BEL: S1 vertebra üst end platosunda intervertebral diske komşu vertebra korpus end platolarında tip III sklerotik dejeneratif değişiklikler
   mevcuttur.

   TANSİYON: Esansiyel (primer) hipertansiyon (FLUDEX SR.. ilaç kullanıyorum),
   KOLESTEROL: 247 (mg/dL 120-200) ama ilaç kullanmıyorum, DR. İzlemede
   DİZ:Sağ diz:Lateral femoral kondil posterior kesimde 11 mm çaplı dejeneratif kist formasyonu mevcuttur.
   Sol diz:kireçlenme var

   EKZEMA: 15 yıldır gitmeyen el , ayak ve kulak arkasında ekzema var. Bir çok defa tedavi uygulandı geçici olarak azalma oluyor sonra yeniden çıkıyor. Sulanma kanama ve kaşıntı oluyor.

   ilginiz için teşekkürler , iyi çalışmalar

  • #3749
   Engelli Blog
   Yönetici

   Merhaba,

   Engelli.Blog olarak bu tür sorulara cevap vermiyoruz. Çünkü biz doktor değiliz. Yanlış yönlendirmek istemeyiz.

   Ancak bilgim dahilinde söylemek gerekirse Göz değerlendirilecektir. Bel boyun gibi fıtıklar sizi yatağa düşürmedikçe engelli raporuna oran olarak geçmesi zordur. Tansiyon koleasterol gibi rahatsızlıklar engelli raporuna dahil edilmez. Ekzama hakkında fikrim yok ancak oda dahil olmayacaktır.

  • #3800
   erkan
   Ziyaretçi

   Sayin yetkili 2 kisi tarafinan darp edildim amelyat oldum 8cm2 den buyuk kafatasi kirigi var askerden bu yuzden muaf oldum engelli raporu almak istiorum insaat iscisiydim bu olaydan sonra calisamadim basimdan dolayi fabrikalarada basvuru yapiyorum ancak olumsuz cevap aliyorum engelli raporu alma sansim varmi tesekkur ederim simdiden iyi calismalar..

  • #3808
   Engelli Blog
   Yönetici

   Merhaba Erkan Bey,

   Geçmiş olsun. Sağlık durumunuzu tam olarak bilmiyoruz tabi ancak sağlık raporu için başvuru yapabilirsiniz. Sakınca yok.

   Hayat iş tarzınız inşaat sektörü gibi tehlikeli bir kesimde yer alıyor belliki ancak sağlık raporunun değerlendirilmesinde maalesef bu tür koşullara bakılmıyor.
   İnşaatta çalışmasada bu adam masa başında iş yapar mantığı ile işleyiş mevcut olduğu için doğru % ile rapor almada sorun yaşayabilirsiniz.

  • #3816
   zafer
   Ziyaretçi

   Ben 125 kg gelen obezite hastasıyım kalp ritim bozuklugu, uyku abesi, rahatsızlıgımda var ayrıca kilodan dolayı askerede alınmadım.Elimde belgelerim mevcut. şimdi engeli raporu almak istiyorum tarafıma % kaç engeli raporu verilebilir. bu konuda bilgi verirseniz memun olurum.

  • #8050
   emine
   Ziyaretçi

   merhaba astım bronşit, boynumda düzleşme, astigmat, miyop ve hipermetropum gözlük kullanmaya başladım.Acaba bunlardan engelli raporu alabilirmiyim.memur olarak çalışmaktayım ve çalışırken çok şiddetli ağrılarım oluyor.Bilgi verirseniz sevinirim.şimdiden teşekkür ederim

   • #8051
    Engelli Blog
    Yönetici

    Merhaba,

    Rapor başvurusu yapmanızı öneririm. %40 ve üzeri alabilir misiniz bilemeyiz ama bir rapor verilecektir muhakkak.

  • #8156
   sida geyik
   Ziyaretçi

   merhaba benim sağ gözümde 11,75 oranda göz tembelliği mevcut bu durumda engel raporu yüzde kaç alabilirim.

   • #8159
    Engelli Blog
    Yönetici

    Göz kusurlarının hesaplanması matematiksel işlemlere bağlı olduğu için bir cevap verilmesi mümkün değil. Aynı sorunu yaşayan başka bir arkadaşımız var ise yorum yaparak size yardımcı olabilir umarım.

  • #8192
   Mustafa
   Ziyaretçi

   Merhabalar babam 68 yaşında mide kanseri, karın bölgesi metastaz yapmıştı. 67 kilodan 46 ya düştü, bir kulak duymuyor, kalpte 2 stent var. Onkolog muayenede kemo ile stabil diye yazdı İlk raporu bu şekilde 3 ay önce %80 çıktı. Şimdi ise tümör kemiğe sıçradı. Kilo 44 e düştü. Ağrıları için epidural kateder takıldı. Şimdi itiraz ettik. Sizce sonuç %90 çıkar mı?

   • #8194
    Engelli Blog
    Yönetici

    En az 6 7 uzman hekimin bir araya gelerek karar verdiği bir noktada sıradan vatandaş olarak yorum yapmamız doğru olmayacaktır. %80 %90 a çıkar mı derseniz çıkabilir. Doktorların görüşüne bağlıdır.

  • #8698
   Ali
   Ziyaretçi

   Mrhb diz kırılmasından 3 kere ameliyat oldum 15 yıl önce şu an dizimi tam bükemiyorum. Ayakta fazla duramıyorum dayanılmaz ağrılar oluyor. Koşamiyorum. Araba kullanırken uzun yolculuklarda ayağımda uyuşmalar oluyor. Astım hastasıyım. Vergi indirimine müracaat etsem yüzde kaç oranında rapor alabilirim.

8 yanıt dizini görüntüleniyor
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.

Sosyal Medya

3,641BeğenenlerBeğen
3,583TakipçilerTakip Et
115TakipçilerTakip Et
3.583 Takipçiler
Takip Et

Arkadaşınla Paylaş