Kronik rahatsızlığa verilen süreli sağlık raporu

Ana sayfa Forumlar Engelli Sağlık Raporları Kronik rahatsızlığa verilen süreli sağlık raporu

1 yanıt dizini görüntüleniyor
 • Yazar
  Yazılar
  • #7655
   Mehmet
   Ziyaretçi

   Merhaba,

   2018 Şubat ayında aldığım %52 oranlı rapora (Hipertansiyon+Skolyoz+Üst üriner hastalık+devamlı tedavi gerektiren olarak teşhis konulan rahatsızlıklar) 5 yıl süreli olarak verdiler. Kronik rahatsızlığımın ve hiçbir zaman tedavi ile iyileşmemin mümkün olmadığı bilindiği halde süresiz yerine süreli rapor verdiler.

   Sağlık kuruluna durumu izah ettiğimde “Gençlere süreli veriyoruz” gibi boş bir gerekçe öne sürdüler. Raporu nasıl süresiz yapabilirim?

  • #7679
   Engelli Blog
   Yönetici

   Merhaba,

   İtiraz ederek yeni rapor çıkarttırabilirsiniz. Böyle bir gerekçe kanunda bulunmuyor.

   Yapmanız Gereken : Engelli sağlık kurulu raporuna; engelli, velisi veya vasisi veyahut raporu isteyen kurum tarafından itiraz edilebilir. İlgililer itiraz dilekçesi ve ilk engelli sağlık kurulu raporunun tasdikli bir örneği ile birlikte, bulunduğu ilin sağlık müdürlüğüne başvurur. İl sağlık müdürlüğünce, engelli sağlık kurulu raporu alacak kişi en yakın farklı bir engelli sağlık kurulu raporu vermeye yetkili hastaneye gönderilir. İtiraz edilen engelli sağlık kurulu raporu ile itiraz üzerine verilen engelli sağlık kurulu raporundaki kararlar aynı yönde ise engelli sağlık kurulu raporu kesinleşir.

1 yanıt dizini görüntüleniyor
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.