Kronik rahatsızlığa verilen süreli sağlık raporu

Ana Sayfa Forumlar Engelli Sağlık Raporları Kronik rahatsızlığa verilen süreli sağlık raporu

Bu konu 1 yanıt ve 1 izleyen içeriyor ve en son  Engelli Blog tarafından 1 yıl önce tarihinde güncellendi.

 • Yazar
  Yazılar
 • #7655

  Mehmet

  Merhaba,

  2018 Şubat ayında aldığım %52 oranlı rapora (Hipertansiyon+Skolyoz+Üst üriner hastalık+devamlı tedavi gerektiren olarak teşhis konulan rahatsızlıklar) 5 yıl süreli olarak verdiler. Kronik rahatsızlığımın ve hiçbir zaman tedavi ile iyileşmemin mümkün olmadığı bilindiği halde süresiz yerine süreli rapor verdiler.

  Sağlık kuruluna durumu izah ettiğimde “Gençlere süreli veriyoruz” gibi boş bir gerekçe öne sürdüler. Raporu nasıl süresiz yapabilirim?

 • #7679

  Engelli Blog
  Yönetici

  Merhaba,

  İtiraz ederek yeni rapor çıkarttırabilirsiniz. Böyle bir gerekçe kanunda bulunmuyor.

  Yapmanız Gereken : Engelli sağlık kurulu raporuna; engelli, velisi veya vasisi veyahut raporu isteyen kurum tarafından itiraz edilebilir. İlgililer itiraz dilekçesi ve ilk engelli sağlık kurulu raporunun tasdikli bir örneği ile birlikte, bulunduğu ilin sağlık müdürlüğüne başvurur. İl sağlık müdürlüğünce, engelli sağlık kurulu raporu alacak kişi en yakın farklı bir engelli sağlık kurulu raporu vermeye yetkili hastaneye gönderilir. İtiraz edilen engelli sağlık kurulu raporu ile itiraz üzerine verilen engelli sağlık kurulu raporundaki kararlar aynı yönde ise engelli sağlık kurulu raporu kesinleşir.

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.

Sosyal Medya

3,533BeğenenlerBeğen
3,545TakipçilerTakip Et
115TakipçilerTakip Et
3.545 Takipçiler
Takip Et

Arkadaşınla Paylaş