E-Devlet Mobil Artık İşitme Engellilerin Hizmetinde

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Turhan, “Bugün itibarıyla uygulamaya alınan yeni hizmetle e Devlet Kapısı kullanıcısı işitme engelli vatandaşlar, ihtiyaç duydukları çağrı merkezi hizmetini mobil uygulamalar üzerinden de alabilecek.” dedi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, engellilerin hayatta daha fazla yer almaları hususunda önemli projelere imza attıklarını ve bu kapsamda çalışmaya devam edeceklerini bildirdi.

Okumaya devam et “E-Devlet Mobil Artık İşitme Engellilerin Hizmetinde”

Görme Engelliler İçin “Gören Göz” – Başvuru ve Şartlar

Görme engellilerin bilgi çağının getirdiği yeniliklerden faydalanabilmeleri için Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı işbirliği ile başlatılan ve görme engellilerin gitmek istedikleri yere ulaşmalarını sağlayarak bağımsız hareket edebilmelerine destek olmak amacıyla yürütülen Gören Göz Projesi 2018 yılı kapsamında yeniden başlıyor.

Okumaya devam et “Görme Engelliler İçin “Gören Göz” – Başvuru ve Şartlar”

Görme Engelliler İçin Sesli Kitaplar

Bu makalede görme engelliler düşünülerek hazırlanmaya çalışılmıştır.

Makale Başlangıcı

Boğaziçi üniversitesinin Görme Engelliler Teknoloji ve Eğitim Laboratuvarı (GETEM) tarafından hazırlanmış e-kütüphanesi aracılığı ile görme engelliler için binlerce sesli ve elektronik kitap, radyo tiyatrosu ve sesli betimleme filmi bulabilirsiniz.  Bu hizmet ile görme engelliler internet üzerinden dinleme yöntemi ile kitap okuyabilirler.

Okumaya devam et “Görme Engelliler İçin Sesli Kitaplar”